Współcześnie, coraz rzadziej ukrywamy się przed innymi, niezbyt zważamy na to, co o nas pomyślą. Czy to zjawisko dotyczy również naszych mieszkań i domów? Zasłaniamy się lub nie. Zależy to od wielu czynników. Poznaj funkcje, jakie spełniają w domach zasłony oraz dowiedz się, jakie są modne zasłony do salonu 2022.

 

Lubisz, kiedy wnętrza oddają cechy Twojej osobowości?

 

Niektóre panie domu uwielbiają dodatki we wnętrzach, inne wolą minimalizm. Podobnie bywa ze stosowaniem tekstyliów. Dywany, poduszki, firany i zasłony mają duży wydźwięk ozdobny, szczególnie w salonie. To tu spędzamy czas w weekendy, wieczorem, z rodziną lub samotnie z książką. Dlatego w salonie pragniemy przyjaznej atmosfery, która pomoże nam się zrelaksować. Jak to osiągnąć? Jeżeli urządzamy wnętrza samodzielnie, instynktownie kierujemy się podstawową zasadą. Chcemy, aby nam się podobały. Trudniej jest, gdy salon ma służyć nie tylko jednej osobie. Wtedy, warto poradzić się architekta wnętrz. Tekstylia, takie jak zasłony mają również dodatkową funkcję, o którą mało osób je podejrzewa. Wszelkie tego typu dodatki tłumią dźwięki. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego echa w mieszkaniu.

 

Modne zasłony do salonu 2022 na przelotkach – poznaj trendy.

 

Zastanawiasz się, jakie zasłony najlepiej będą pasować do Twoich wnętrz? Przez zakupem, warto zasięgnąć języka w temacie tych aktualnie modnych. Gdzie szukać inspiracji? Magazyny wnętrzarskie, sklepy internetowe z zasłonami, blogi architektów wnętrz. Wolisz zasłony zaciemniające czy może przezroczyste? Do nowoczesnych wnętrz lub w klimacie orientalnym preferuje się zasłony panelowe. Na rynku dostępne są także zasłony z bawełny organicznej lub z mikrofazy. Bardzo wiele uroku wnętrzom nadają zasłony, które bardzo wyraźnie opadają na podłogę. Taki zabieg stosuje się jednak tylko w przestrzennych pomieszczeniach. Co powiesz na zasłonę w stylu vintage?

 

Co jeszcze warto wiedzieć o zasłonach we wnętrzach?

 

Kiedy nosisz się z zamiarem kupienia zasłon np. do salonu, zastanów się jak chcesz je zainstalować. Najczęściej wieszamy je na karniszu, ale dostępne są również modele na szynach, charakterystyczne dla zasłon panelowych. Niektóre zasłony posiadają dodatkowe akcesoria, np.pasy do upięcia.

 

Niezależnie od tego, czy lubisz się zasłaniać przed sąsiadami czy nie, zasłony pełnią w naszych domach niezastąpioną funkcję dekoracyjną i raczej nie warto z nich rezygnować. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zasłony stanowią dopełnienie aranżacji każdego wnętrza.