Tu architekci | O nas
13383
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13383,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Zespół

mac.zespol

Wykształcenie architektoniczne zdobyłem na wydziale architektury i urbanistyki Politechniki łódzkiej oraz wydziale architektury rzymskiej uczelni Roma Tre. Zawodowe aspiracje realizowałem już w trakcie studiów odbywając staże w biurach architektonicznych w Polsce i za granicą oraz realizując liczne zlecenia indywidualne. Rola architekta niesie ze sobą wielką odpowiedzialność ale jest jednocześnie moją największą pasją.

Maciej Koczański

Architekt - współzałożyciel
mat.zespol2

Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej i Dessau Anhalt University. Doświadczenie zawodowe nabywałem pracując w biurach projektowych w Polsce, Tunezji i na Ukrainie a także podejmując się licznych zleceń indywidualnych. Moje zainteresowanie architekturą wykracza poza pracę. Uważam, że bycie architektem niesie za sobą poczucie misji. Jesteśmy współodpowiedzialni za tworzenie otaczającej nas przestrzeni.

Mateusz Cyganek

Architekt - współzałożyciel
robert.pietrusinski

Robert Pietrusiński

Konstruktor / Generalny wykonawca
bartek3

Bartosz Dyszkiewicz

Projektant instalacji wod-kan
jacek.brycht

Jacek Brycht

Projektant instalacji elektrycznych
robert.poszaj

Robert Poszaj

Wykończenie wnętrz

IDEA

Jesteśmy duetem architektów, to co nas łączy to zamiłowanie do dobrej architektury, prostych form i estetycznego wzornictwa. Praca w zespole umożliwia nam spojrzenie na realizowany projekt z różnych perspektyw. Dzięki temu architektura naszego autorstwa jest wieloaspektowa i nie ma w niej miejsca na przypadkowość. Jesteśmy otwarci na współpracę z klientem i nowe wyzwania projektowe.

 

Nasze biuro projektowe jest zlokalizowane w Łodzi, jesteśmy jednak otwarci na zlecenia z całej Polski.

 

Dlaczego TU ARCHITEKCI? Jednym z podstawowych założeń naszej pracowni jest to, że projektujemy architekturę kontekstu. Nasze budynki nie pozostają w oderwaniu od miejsc w których powstają. Przy każdym projekcie znajdujemy czas na analizę otoczenia i wpasowanie budynku w miejsce w którym ma powstać. Uważamy, że rolą architekta jest dbałość o otaczającą nas przestrzeń.

 

„Architektura powinna mówić o czasie i miejscu, w którym jest tworzona.” – Frank Gehry

 

Chcemy projektować budynki naznaczone czasami, w których powstają. Kładziemy więc duży nacisk na ekologię w swoich projektach i staramy się dbać o to, by powstające budynki były przyjazne środowisku i tanie w eksploatacji.

 

Dobrze zaprojektowana architektura łączy funkcjonalność z estetyką. W swoich projektach dbamy o przemyślany układ pomieszczeń gwarantujący komfort korzystania z nich. Naszą architekturę charakteryzuje maksymalne wykorzystywanie potencjału miejsca w którym ma znajdować się dany budynek. Szukamy rozwiązań wykorzystujących naturalne światło oraz otaczającą budynek przyrodę. Nie boimy się łączyć ze sobą różnych materiałów, doceniamy możliwości betonu, drewna, szkła, cortenu czy ceramiki. Odpowiedni ich dobór może nadać unikalnego charakteru wnętrzu lub elewacji

 

Zapewniamy klientowi kompleksowa obsługę inwestycji od koncepcji do realizacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie projekty architektoniczne począwszy od domów jednorodzinnych do budynków komercyjnych. Zajmujemy się ponadto aranżacją wnętrz dostosowaną do indywidualnych oczekiwań klienta. Oferujemy także przygotowywanie identyfikacji wizualnej dla firm.

Etapy projektowe

W projektowaniu nie idziemy na skróty. Dbamy o to aby nasze projekty były dopracowane i przeszły przez kluczowe etapy twórcze.

 • Spotkanie z inwestorem

  W pierwszej kolejności zapraszamy do naszego biura w celu omówienia projektu. Na tym etapie poznajemy podstawowe informacje niezbędne do rozpoczęcia projektowania. Są nimi oczekiwania inwestora, lokalizacja przedmiotu inwestycji, funkcja obiektu, ograniczenia oraz budżet.

 • Prezentacja koncepcji

  Na tym etapie przedstawiamy klientowi projekt w postaci uproszczonych rysunków technicznych oraz wiernie odzwierciedlających rzeczywistość wizualizacji komputerowych. Dzięki temu inwestor ma możliwość dogłębnego zapoznania się z projektem.

 • Sugestie i uwagi

  W serii spotkań, inwestor ma możliwość wpływu na proces projektowy. Sugestie naszych klientów zawsze brane są pod uwagę. Klarowny sposób prezentacji projektu ułatwia trafne wprowadzanie uwag. W razie pytań chętnie na bieżąco wyjaśniamy wszelkie kwestie.

 • Projekt budowlany

  Po zaakceptowaniu koncepcji i uwzględnieniu wszystkich uwag przystępujemy do opracowywania projektu budowlanego zawierającego informacje niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcia budowy. W przypadku projektu wnętrza opracowujemy szczegółowy projekt wykonawczy zawierający dokładne opisy każdego elementu wnętrza.

 • Formalności

  Współpracując z nami nie musisz zawracać sobie głowy formalnościami, wszystkim zajmiemy się za Ciebie. Dopilnujemy aby projekt spełniał wszystkie warunki niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Projekt w Twoim imieniu złożymy w urzędzie tak abyś mógł rozpocząć budowę w wybranym terminie.

 • Budowa i nadzór

  Budowa odbywa się pod naszym okiem. Dopilnujemy aby projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami i w sposób zorganizowany. W razie potrzeby możemy doradzić przy doborze sprawdzonych ekip budowlanych oraz wykończeniowych.