Tu architekci | Wnętrze domu jednorodzinnego w Kalinie
164
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-164,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Wnętrze domu jednorodzinnego w Kalinie

Data
Kategoria
Architektura wnętrz
O projekcie

Głównym zadaniem projektowym było opracowanie architektury wnętrza domu jednorodzinnego wybranego przez inwestora z katalogu domów typowych. W przypadku projektów katalogowych największym wyzwaniem jest umiejętne wykorzystanie zastanej przestrzeni, której ogólna forma w pewnym stopniu narzucona jest przez autorów projektu budynku. Dom zlokalizowany jest na wąskiej i podłużnej działce. Atutem lokalizacji jest fantastyczny widok rozpościerający się na południową część działki.

Jednym z podstawowych wymagań inwestora było zaprojektowanie nowoczesnego wnętrza z przestrzenią otwartą na salon, kuchnię oraz jadalnię z użyciem naturalnych materiałów. Istotną kwestią było również wykorzystanie i wyeksponowanie perspektywy na południową część działki za pomocą dużych przeszkleń. Opracowaniu podlegał wyłącznie parter budynku gdzie nasz klient w pierwszej kolejności planował wykończyć dom. Przez to poza funkcją dzienną, na parterze znalazły się sypialnia, garderoba, łazienka oraz toaleta gościnna.

Projekt charakteryzuje styl minimalistyczny oraz otwarta przestrzeń. Wnętrze skomponowane jest z dużych przenikających się płaszczyzn. Zabieg ten pozwala na uzyskanie klarownych podziałów w pomieszczeniu, oddaje dynamikę oraz wrażenie przestrzeni. Zastosowanie naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień, sprawiło iż wnętrze mimo swojej prostoty jest ciepłe i przytulne. Arkusze miedzi o złotawym odcieniu zastosowane jako element wykończenia wnętrza, w towarzystwie drewna oraz kamienia nadają całości unikalny charakter. Dodatkowym elementem jest stalowy parawan z laserowo wyciętym wzorem służący jako dekoracja oraz ażurowa przegroda między jadalnią a przestrzenią lounge.