Tu architekci | Wnętrze domu jednorodzinnego w Łodzi
166
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-166,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Wnętrze domu jednorodzinnego w Łodzi

Custom Field

Lorem ipsum dolor sit amet

Data
Kategoria
Architektura wnętrz
O projekcie

Celem projektowym było zaaranżowanie przestrzeni w zmodernizowanym trzykondygnacyjnym domu jednorodzinnym z lat 60tych. Wyzwaniem było zaprojektowanie podłużnych i wąskich przestrzeni na każdej z kondygnacji oraz wykorzystanie małej gabarytowo klatki schodowej. Życzeniem inwestora było zaprojektowanie nowoczesnego i luksusowego wnętrza w stylu minimalistycznym o charakterze open space. Dodatkowym zadaniem było doprojektowanie do budynku kubatury, która pomieściłaby w środku kompleks saun oraz jacuzzi.

Dzięki połączeniu czarnego szkła, fornirowanych ścian, kamienia oraz chromowanych elementów dekoracji udało się uzyskać elegancki charakter wnętrza. Duże płaszczyzny, czytelna kompozycja oraz brak zdobień stanowią o minimalistycznym charakterze pomieszczeń. Elementem wzbogacającym odbiór wnętrza jest ażurowy, stalowy parawan oddzielający kuchnię od pozostałych pomieszczeń. Został on zaprojektowany w sposób umożliwiający przesuwanie go tak aby mógł się schować za ścianą i otworzyć kuchnię na przestrzeń parteru. W klatce schodowej zastosowane zostały schody dywanowe, szklana balustrada, oraz ażurowa, stalowa balustrada nawiązująca stylistycznie do przesuwnego parawanu w kuchni. Szklana podłoga w klatce schodowej jest atrakcją wnętrza oraz umożliwia doświetlenie przedsionka oknami z wyższych kondygnacji.