Tu architekci | Przebudowa domu jednorodzinnego w Tarczynie
162
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-162,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Przebudowa domu jednorodzinnego w Tarczynie

Kategoria
Architektura
O projekcie

Przy okazji tego projektu przyszło nam się zmierzyć z przebudową budynku wybudowanego w latach czterdziestych. Założenia projektowe zakładały wymianę konstrukcji dachowej oraz rozbudowę budynku w kierunku północnym.  W dobudowanej części zaprojektowaliśmy przestronną sypialnię z osobną garderobą i toaletą oraz wyjściem na taras. Przewidziany został również gabinet, do którego prowadzi osobne wejście do budynku. Staraliśmy się uniknąć drastycznej ingerencji w istniejący fragment domu. Pozostawiona została większość stolarki okiennej oraz układ jadalni i pokoju dzielnego. Udało się powiększyć kuchnię i wygospodarować przestrzeń na spiżarnię i kotłownię.

Projektując elewację chcieliśmy nadać budynkowi współczesny charakter.  Osiągnęliśmy to poprzez harmonijne podziały elewacji, zastosowane na niej materiały oraz formę dachu, który łączy w sobie tradycyjny dach dwuspadowy z dachem płaskim.